3 Mart 2013 Pazar

ŞUBATI BİTİRDİK 1

Bu kısacık ay nasıl böyle dolu dolu geçti tahmin edemezsiniz neyi nasıl yazayım da atlamayyım diye düşünüyorum ama atlarsam daha sonra yine karalarım yine.
7 şubat 2013 boncuğumuz beklenen oğlumuz dünyaya geldi canımız kemalimiz....

Blogumun ismi mor menekşe koyarken kardeşim gelmişti aklıma kardeşimin adıdır menekşe."Mor menekşe " ise ilkokul birinci sınıf okuma bayramında mavi tuvaletiyle elinde mikrofonuyla elbisesinin eteklerini sallaya sallaya   "bir masum mor menekşe ağlıyor mu ne" diye okuduğu şarkıdır.Şimdi gülümseyerek hatırladığım o günden unutmadığım kuzumun müzik gelmeden ( prensip sahibidir) başlamayınca şarkıya arkadaki bir kadın unuttu galiba çocuk dediğinde hayır biliyor diye nasıl kızdığım:))....Aslında değişmeyen bir şey bu et tırnaktan ayrılmaz derler ya doğru şartlar aralara yüzlerce kilometre de koysa bilir ve hisseder kuzum olduğunu.


 bu mavi donlu minnakın yavrusu olduğuna inanmak ne zor...
İşte kemalin yeri benim için apayrı annesi benim gülüm oda annesinin goncası. Teyze olmak çok güzel arkadaşlar vallahi...

Bu ayın başı kemale hazırlıklar ile geçti sevgili Neslihanın gözetiminde  birşeyler hazırladık.
 bu kapaklı büyük boy kutusu annesi içine bezlerini ve ıslak mendillerini koydu

 Bu da annesinin her orta boy açık krem termometre şampuan vs .elinin altnda ne bulunması gerekiyorsa onları koyduğu kutusu her ikisi de odasında baş ucunda.


 Bu beyefendinin çikolata tepsisi


Bunlarda ilk ay çeyizcikleri
hastaneden birkaç kare.....


kuzum ve kuzusu......
mor menekşe ve kemal' i...
şimdilik bu kadar devam edecem......